W okresie przedświątecznym każdy zastanawia się, co warto kupić bliskiej osobie pod choinkę. Dobrze jest, jeśli prezent sprawi radość drugiej osobie. Przede wszystkim jednak, musi on być ofiarowany szczerze, prosto z serca. Bez wątpienia książka sprawdza się w zakresie świątecznego prezentu. Jest ona klasycznym prezentem, który pasuje na okazję świąt Bożego Narodzenia. Jeśli doda się do niej dedykację, wówczas jest ona unikalna i nietuzinkowa, bez względu na tytuł.

Powieść kryminalna dla mężczyzny

Książka może stanowić uniwersalny i sprawdzony prezent. Warto jednak zastanowić się, jaki gust czytelniczy ma druga osoba, np. mąż, brat lub chłopak. Względem preferencji czytelniczych łatwiej można trafić z tytułem. Jeśli osoba preferuje kryminalne powieści, wówczas można jej podarować sagę o Lipowie od Katarzyny Puzyńskiej. Każda książka z tej serii trzyma w napięciu. Autorka bardzo dobrze buduje atmosferę, na pewno książki z tej serii zrobią duże wrażenie. Książki z serii Lipowo mogą stanowić wspaniały pomysł na prezent dla mężczyzny (https://www.taniaksiazka.pl/prezenty/oryginalne-prezenty-na-swieta-dla-niego). Jeśli natomiast partner preferuje inny styl czytelniczy, np. biografie i interesuje się sportem, wówczas warto mu podarować książkę o znanym sportowcu.

Biografie doskonałym pomysłem na prezent

Biografie mogą stanowić doskonały pomysł na prezent. Coraz więcej osób śledzi życie i historię znanych osób, tych które żyją oraz tych, których już tu nie ma. Z pewnością każdy ma jakiegoś idola, piosenkarkę czy pisarza bądź aktora, które śledzi życie. Wśród popularnych książek biograficznych można znaleźć takie pozycje, w których ukazane są sylwetki znanych i lubianych piłkarzy, dziennikarzy oraz podróżników. Wśród takich książek można wyróżnić między innymi następujące tytuły:

  • Zbigniew Boniek. Mecze mojego życia,
  • Głos. Wojciech Mann w rozmowie z Katarzyną Kubisiowską,
  • Nasi Nobliści. 56 laureatów znad Wisły, Odry i Niemna,
  • Osiecka. Nikomu nie żal pięknych kobiet.

Najlepszy prezent świąteczny

Najlepszy prezent świąteczny to taki, który jest ofiarowany z pomysłem. Warto do niego dołączyć osobistą dedykację, która na zawsze będzie zapamiętana przez bliską osobę. Okres świąt Bożego Narodzenia jest bardzo szczególny, dlatego warto zadbać w tym czasie o odpowiednią atmosferę i symboliczne prezenty. Wśród topowych pomysłów na prezent można jeszcze wyróżnić: kalendarze na kolejny rok, notatniki w twardej oprawie, zestawy piśmiennicze z piórem oraz atramentem, ładną porcelanę, personalizowane szkło, pomoce naukowe, encyklopedie i repetytoria.

Boże Narodzenie zdjęcie utworzone przez pvproductions - pl.freepik.com